Azərbaycan Müdafiə Nazirliyi helikopterin vurulması ilə bağlı yeni məl Übersetzung - Azərbaycan Müdafiə Nazirliyi helikopterin vurulması ilə bağlı yeni məl Deutsch wie soll ich sagen
Azərbaycan Müdafiə Nazirliyi heliko
Azərbaycan Müdafiə Nazirliyi helikopterin vurulması ilə bağlı yeni məlumat yayıb.
Ermənistan Respublikasının Müdafiə Nazirliyinin Ağdam rayonu istiqamətində müdafiənin ön xəttində yerləşən mövqelərimizi atəşə tutan Mi-24 döyüş helikopterinin vurulması ilə əlaqədər yaydığı xəbərlərə cavab olaraq Müdafiə Nazirliyi bildirir ki, Azərbaycan Respublikasının işğal olunmuş ərazilərində döyüş uçuşları keçirərkən məhv edilən hərbi helikopter Ermənistan Silahlı Qüvvələrinin Yerevan yaxınlığındakı "Erebuni" hərbi aerodurumunda dislokasiya olunan 15-ci helikopter bazasına məxsusdur.
Həmişə olduğu kimi yenə də Ermənistan tərəfi riyakarlıqdan əl çəkmir və Mi-24 döyüş helikopterini və həlak olan hərbi qulluqçuları qondarma Dağlıq Qarabağın hərbi qulluqçuları kimi təqdim etməyə çalışır. Halbuki məhv edilən Mi-24 döyüş helikopterinin ekipaj üzvlərinin hər 3 üzvü Ermənistan Hərbi Hava Qüvvələrinin zabitidir.
Ekipaj komandiri mayor Sergey Saakyan Yerevan şəhərində anadan olub, 15-ci helikopter bazasında, 32822 saylı hərbi hissədə xidmət edirmiş, ailəlidir. Ermənistan Hərbi Hava Qüvvələrinin zabitidir.
Aserbaidschans Verteidigungsministerium hat neue Informationen über den Hubschrauber ausgestellt wurde abgeschossen. in der vorderen Linie der Verteidigung in Richtung Aghdam Bereich der Mi-24 Kampfhubschrauber auf Positionen der aserbaidschanischen Armee im Zusammenhang mit den Dreharbeiten am Montag in Reaktion feuerte Berichten Das Verteidigungsministerium der Republik Armenien, dass das Verteidigungsministerium, während Flüge aus dem Krieg in den besetzten Gebieten Aserbaidschans Ein Militärhubschrauber wurde in der Nähe von Eriwan, der armenischen Streitkräfte, "Erebuni" aerodurumunda eingesetzt Militärhelikopterbasis in den 15 zerstört. Wie immer ist jedoch die armenische Seite gibt nicht auf und die Mi-24 Kampfhubschrauber Heuchelei und selbsternannten Berg-Karabach Militärs, die im Militärdienst als gestorben versuchen, zu präsentieren. Allerdings sind die Mi-24 Kampfhubschrauber Besatzungsmitglieder getötet 3 Mitglieder der armenischen Militärluftwaffen-Offizier. Die Besatzung Kommandant Generalmajor Sergej Sahakyan wurde in Yerevan, 15. Basis des Hubschraubers, einer militärischen Einheit No. 32822, wenn verheiratet geboren. Die armenische Luftwaffenoffizier.